Utulanie Islandii we Wrocławiu

Pojechałam do Wrocławia na swoją pierwszą własną wyjazdową prelekcję o Islandii.

Choć podróż trwała więcej niż mój występ, a Wrocław przywitał mnie deszczem i chłodem, publiczność dopisała i przyjęto mnie bardzo ciepło. Bardzo dziękuję organizatorom: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz gospodarzom: Otwarta Przestrzeń Kultury za zaproszenie i umożliwienie podzielenia się moją pasją do Islandii z Wrocławianami.  Przepiękne wnętrze zabytkowego kościoła pw. św. Jana Nepomucena w samym sercu Parku Szczytnickiego okazało się niezwykłą ramą dla moich surowych (i przecież bardzo nieprofesjonalnych) zdjęć z Islandii. Na szczęście na sali obecna była również Olga Maria Szelc, która uwieczniła wszystko na swoich zdjęciach oraz napisała bardzo miłą relację ze spotkania. Olgo, dziękuję!

Świetnie udało się wrześniowe popołudnie w Otwarta Przestrzeń Kultury. Dzisiaj wrocławianie mieli okazję spotkać się z Emiliana Konopka, prowadzącą bloga Utulę THULE, która opowiedziała o Islandii, a zwłaszcza o swojej podróży autostopem do Fiordów Zachodnich.
Czy wiedzieliście, że w latach 80. w Warszawie działało Towarzystwo Polsko-Islandzkie? Na spotkanie przyszedł jeden z jego sympatyków. Niesamowitych rzeczy można się dowiedzieć podczas takich wydarzeń.
Kościołek w Parku Szczytnickim (który już czaruje nieco jesiennie) wypełnił się do ostatniego miejsca, niektórzy nawet musieli stać, ale ustali – bo spotkanie było bardzo ciekawe.
Mam nadzieję, że uda się jeszcze trochę takich polsko-islandzkich spotkań zorganizować. Przecież Wrocław i Reykjavik to miasta partnerskie (żartowaliśmy nawet, że pogodę dziś też mamy nieco partnerską).

Również mam nadzieję, że współpraca między miastami partnerskimi rozkwitnie, bo Wrocławianie są widocznie zainteresowani Islandią!  Mimo planowanych gości, dołączyło do nas również wielu przypadkowych przechodniów, którzy jeszcze po zakończeniu prelekcji zadawali pytania o Wyspę. Kto wie? Może do zobaczenia w innych miastach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *